Soutěž „Bible a my“

Soutěž „Bible a my“

            V letošním roce probíhá už 20. ročník soutěže „Bible a my“.  Až tento rok se do této soutěže zapojily děti i z našich škol. Ve středu 21. listopadu 2012  proběhlo okresní kolo biblické soutěže, které se uskutečnilo v Katolické škole v Uherském Brodě. Nejdříve  v rámci výuky náboženství proběhla na našich školách školní kola  biblické soutěže.  Okresního kola se zúčastnili i vítězové dvou kategorií na jednotlivých ZŠ naší farnosti. ZŠ Kněžpole reprezentovala Veronika Suchánková, ZŠ Mistřice Eliška Blažková, ZŠ Topolná Karolína Hábová, ZŠ Březolupy Adéla Juráková a ZŠ Bílovice Klára Bereznajová a Mikuláš Valeš.

             Zajímá vás, jak děti obstály v konkurenci 70 soutěžích z celého okresu Uherské Hradiště? V prvním kole děti absolvovaly náročný biblický test. Po vyhodnocení testů se probojovala  Adéla Juráková, Klára Bereznajová a Mikuláš Valeš do finálového kola v 1. a 2. kategorii. Ve finálové zápolení 1. kategorie znamenitě obstála Klára Bereznajová a vybojovala 2. místo. O metu nejvyšší přišla jen o vlásek. Další dva žáci soutěžili ve finále 2. kategorie, ve které Mikuláš Valeš uhájil 4. místo a Adéla Juráková pěkné 6. místo.

            Chci velmi poděkovat soutěžícím za výbornou reprezentaci naší farnosti, za jejich houževnatost a nasazení, které museli vynaložit v četbě a studiu Písma svatého. Velký dík patří také Marii Vlachynské za dopravu soutěžících do Uherského Brodu a účast v porotě. Velkou radost se všemi prožíval a s novými zkušenostmi se s dětmi v pořádku vrátil        

P. Josef Říha