Farní pouť do Říma

Program pouti + POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

 

ŘÍM-NETTUNO-ASSISI 7 dníTermín: 24. – 30.10.2013                                                     Kód zájezdu: 241013

Cena: 6 300,- Kč

Program farní poutě

 

1. den čtvrtek

Odjezd v 15.00 hod. z Bílovic. Cesta přes Mikulov, Vídeň, Graz a hraničním přechodem Tarvisio do Itálie pouze s bezpečnostními a hygienickým přestávkami.

2. den pátek

Ranní příjezd do Assisi, 9ti hod. povinná přestávka s prohlídkou Assisi - bazilika sv. Františka
s jeho hrobem (mše svatá), kostel sv. Kláry, katedrála sv. Rufina, kostel nad rodným domem sv. Františka, kostel P. Marie sopra Minerva, pevnost Rocca nad Assisi. Odjezd do Porciunkule - kostel P. Marie Andělské se milostnou kaplí a kaple, kde sv. František zemřel. Odjezd na ubytování do hotelu u Říma.

3. den sobota

Snídaně. Odjezd na stanici metra do Říma. Pěší prohlídka Říma: kostel sv. Kříže Jeruzalémského (mše svatá), Svaté schody z Jeruzaléma, Laterán – kostel biskupa římského, sv. Kliment s hrobem sv. Cyrila. Kolosem zvenku, Michelangelův Mojžíš v kostele sv. Petra v okovech, odjezd metrem na ubytování do kempu v Ostii.

 

4. den neděle

Snídaně. Metrem do Vatikánu - Svatopetrské náměstí, prohlídka baziliky sv. Petra (mše svatá), katakomby s hrobem sv. Petra, hrob papeže blahoslaveného Jana Pavla II., Michelangelova kopule (7 EUR). Polední Anděl Páně se Svatým otcem. Levné nákupy suvenýrů na Pio Borgo. Odpoledne odjezd z Vatikánu metrem či autobusem k Santa Maria Maggiore, kde byla potvrzena slovanské liturgie, kostel sv. Prassedy, kde pobývali naši věrozvěstové sv. Cyrila a Metoděj. Metrem návrat na ubytování do Ostie.

5. den pondělí

Snídaně. Odjezd do Nettuna, mše svatá v bazilice, kde je pochovaná sv. Marie Gorettiová. Koupání v moři u Ostie. Odpoledne metrem ke sv. Pavlovi za hradbami. Návrat metrem na ubytování v Ostii.

6. den úterý

Naložení věcí do busu a snídaně. Odjezd do Vatikánských muzeí – vstupné 8 Eur. Odpoledne pěší Řím  - Andělský hrad, Palác spravedlnosti, piazza Navona se třemi fontánami, Pantheon – kostel P. Marie a mučedníků, piazza
Colona, Italský senát a parlament, fontána di Trevi – snad nejznámější fontána na světě, Španělské schody. Metrem A na konečnou stanici Agnanina, kde pro nás ve 22.30 hod. přijede náš bus a odjezd do Padovy.

7. den středa

Ranní příjezd (6 hod.) do Padovy, mše svatá v bazilice sv. Antonína, prohlídka. Bazilika sv.
Justiny, prohlídka. V 9 hod. návrat do vlasti s bezpečnostními a hygienickými přestávkami, příjezd do Bílovic kolem 22. hod.

V ceně zahrnuta zpáteční doprava autobusem do Říma, 1x ubytování ve 4* hotelu se snídaní u Říma, 3x ubytování se snídaní v kempu v Ostii (3 – 4 lůžkové chatky, vždy dvě postele s palandou), všechna pojištění (léčebné výlohy, storno a na úpadek CK), průvodce a kněz. Lze dokoupit 3 večeře v kempu v Ostii za 500 Kč. Lístek na metro či autobus po Římě stojí 1.5 Eur.

Doporučuji s sebou polštářek pod hlavu a deku do autobusu pro noční jízdu, pohodlnou obuv, deštník, trochu jídla na obědy, jinak možnost si koupit pizzu v rychlém občerstvení v Římě, také v autobuse je možnost občerstvení za koruny (studené a teplé nápoje, polévka), léky, fotoaparát, plavky. Doporučené kapesné a vstupy 50 - 80 EUR

 

Změna programu vyhrazena!                                                                      " Na cestu s námi, vyjdi Pane..."

Miklas Tour                                                                                      796 01 Prostějov, Pešinova 21

Cestovní
kancelář                                                        tel:
582 338 411, miklastour@miklastour.cz