Farní poutě v roce 2015

11. 4. (sobota) - Králíky – Štíty – Plumlov:  Na začátku velikonoční doby vás zveme na pouť, při které nejdříve navštívíme poutní místo Králíky. Mariánské poutní místo už náleží do Královéhradecké diecéze. Odjezd autobusu bude v 5.30 hodin. V Králíkách budeme slavit mši svatou a seznámíme se s posvátným místem. Blízko je farnost Štíty, kde působí P. Josif Altman.  Setkáme se s ním v kostele a při společném jídle.   Závěrem pouti zavítáme do Plumlova, kde působí P. Pospíšilík. Můžeme spojit tuto návštěvu s blahopřáním k jeho blížícím se 50. narozeninám. Přihlaste se ve farní kanceláři s částkou 300,- Kč na autobus.

 

30. 4. – 2. 5. (čtvrtek – sobota) - Pouť po klášterech v Čechách: předběžný návrh programu pouti s ubytováním V rámci Roku zasvěceného života navštívíme ve čtvrtek ještě na Moravě Předklášteří u Tišnova, kde působí sestry cisterciačky. V Čechách se zastavíme v Milevsku, kde působí premonstráti. Na poutním místě v Klokotech působí obláti P. Marie Neposkvrněné. Na poutním místě na Svaté Hoře máme ubytování na 2 noci s polopenzí (1.000,- Kč). V pátek zavítáme do Plzeňské diecéze. V předměstí Plzně v Liticích působí Komunita sv. Jana Křtitele. Vyvrcholením poutě může být návštěva nového kláštera v Nových Dvorech, kde působí trapisté. V sobotu navštívíme v Plzni katedrálu, meditační zahradu s křížovou cestou a klášter na Sázavě, kde působili benediktíni. Přihlaste se ve farní kanceláři s částkou 2.000,- Kč na úhradu ubytování
a dopravy. Odjezd autobusu v 6 hodin.

 

5. – 12. 9. (sobota – sobota) - Farní týdenní pobyt v Dolomitech v pastoračním domě Velehrad v severní Itálii. Všem farníkům všech věkových kategorií nabízíme týdenní pobyt v jižním Tyrolsku ve vesničce St. Martin in Gsiers, kde v českém pastoračním domě působí P. Antonín Hráček se svým týmem. První den je odjezd autobusu v 8 hodin z Bílovic od fary, průjezd Rakouskem a ubytování na Velehradě. Každý den je snídaně a večeře, na výlet dostává každý účastník balíček, rovněž i turistickou mapu s náročností tras. Každý den nabízíme výběr různých turistických tras – od jednoduchých procházek nebo i lanovky až po náročné turistické horské výstupy. Do jednotlivých horských středisek nás dopraví autobus.  Částka 3.000,- Kč (záloha) uhradí cestovné a plnou penzi za jídlo. Za ubytování 7 nocí se platí na místě 110 euro, které uhradíte na Velehradě.

Hlaste se osobně nebo i telefonicky ve farní kanceláři.