Dolomity 2015

putování za krásami italských Alp

Nabízíme týdenní pobyt v pastoračním domě Velehrad ve Sv. Martinu in Gsieser Tal, který leží ve výšce 1.300 m. Už samotné údolí je krásné svým klimatem. Rekreační pobyt v Dolomitech v sobě obsahuje duchovně turistický program. Z Velehradu denně vyjíždíme autobusem do Sextenských Dolomit a navštěvujeme různá horská střediska a průsmyky, ze kterých plánujeme turistické trasy různého charakteru a náročnosti. Autobus vyváží turisty do míst, která jsou přístupná a blízká lanovkám. A ty vás vyvezou k vrcholům až do 3000 metrů nad mořem.  Každý večer jsou účastníci seznámeni s náročnosti turistických tras příštího dne. Dostanou originální mapy nebo kopie se seznamem 3-4 typů tras, ze kterých si volí optimální trasu dle zdravotních dispozic. Pro usnadnění turistiky jsou vhodným doplňkem hole, které lze koupit ve sportovních potřebách. Výhodou jsou turistické boty, které máte vychozené. Pro tzv. „via ferrata“ jsou nutné úvazky a přilba. V horách je dobré počítat se změnou počasí. Proto v batůšku je nutné mít i pláštěnku, bundu (a nezapomenout na nějakou „vrcholovku roč.2014“).

 

Cestovní pojištění si zajišťuje účastník sám u vlastní pojišťovny na dobu 8 dnů.

Cena:  3000,- Kč – plná penze a doprava autobusem

                             – jako zálohu složte ve farní kanceláři

             + 110,- euro – ubytování 7 nocí – platí se na místě

 

Týdenní pobyt je od soboty 5. 9. do soboty 12. 9. 2015.

 

Odjezd z Bílovic v 8.00 hod. před farou (7.00 hod. – mše sv.).  

Odjezd je možný také z Kroměříže, Uherského Hradiště, Břeclavi.

Návrat v sobotu 12. 9. ve večerních hodinách.

 

Tel.:  572 587 424

 

                                                                            Na putování s vámi se těší P. Josef Říha.